Через «Таскомбанк» Тігіпка незаконно перевели у готівку 4 млрд грн – НБУ

By: deputaty.info

Національний банк України ухвалив рішення про невідповідність керівників «Таскомбанку», головою якого є бізнесмен Сергій Тігіпко, вимогам законодавства через здійснення банком ризикової діяльності у сфері фінансового моніторингу.

НБУ отримав повідомлення про оскарження в судовому порядку його рішень про невідповідність керівників «Таскомбанку» вимогам законодавства, повідомили у прес-службі НБУ.

У НБУ зазначили, що підставою для прийняття таких рішень є неналежне виконання керівниками «Таскомбанку» своїх службових обов’язків, що призвело до здійснення цим банком ризикової діяльності у сфері фінмоніторингу. Крім того, керівниками установи неналежно виконувався обов’язок здійснювати управління ризиками. Більше того, банк був зобов’язаний відмовитися від обслуговування клієнтів у випадках, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу, але не зробив цього.

За інформацією НБУ, за період з лютого по жовтень 2017 року 23 юрособами у готівковій формі коштів зі своїх поточних рахунків у розмірі близько 3,9 млрд гривень на закупівлю вторинної сировини. Зазначена сума становить майже 80 відсотків усієї виданої банком за цей період готівки з рахунків юридичних осіб.

«Водночас банк встановив вищезгаданим клієнтам значно менші тарифи на видачу готівкових коштів з їх поточних рахунків, ніж передбачені відповідним тарифним пакетом банку. Більшість готівкових коштів, які нібито потім клієнти банку платили контрагентам-фізичним особам за вторсировину, отримувало шість фізичних осіб», – повідомляє НБУ.

Контрагенти в свою чергу зібрали 612 тис. тонн сировини, але для перевезення такого величезного обсягу потрібно було скористатися послугами 284 КамАЗів за один день діяльності, проте будь-які дані про оплату таких перевезень відсутні.

Також у НБУ зазначили, що «Таскомбанк» надав їм недостовірну інформацію щодо здійснюваної операції. У НБУ додали, що згадані фінансові операції схожі на схеми діяльності конвертаційних центрів.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко і його бізнес-партнер Ігор Кононенко продають свої акції заводу «Кузня на Рибальському». Покупцем став головний акціонер групи «ТАС» Сергій Тігіпко.

Добавить комментарий

Back to Top