Член ЦВК взяв участь у презентації списку запитань до Кабінету міністрів України

By: deputaty.info

24 жовтня у Києві відбулася презентація Списку запитань до Кабінету Міністрів України, яка пройшла у формі круглого столу на тему: "Старі питання для нового Уряду: як Україна дотримується положень Пакту про громадянські та політичні права". У заході, організованому Громадською організацією "Громадський холдинг "Група впливу", взяв участь і член Центральної виборчої комісії Юрій Буглак.

Перелік запитань, презентований під час круглого столу, був підготовлений на основі аналізу численних порушень прав осіб, що постраждали внаслідок збройної агресії на Сході України. Йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, що залишилися проживати на тимчасово окупованих територіях, а також осіб, які були позбавлені особистої свободи з політичних мотивів на зазначених територіях.

Один із блоків запитань стосувався обмеження виборчих прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Зокрема, щодо законодавчих та практичних заходів, які мали бути вжиті для того, щоб ВПО могли реалізувати своє право голосу на загальнодержавних та місцевих виборах. Також було поставлене запитання стосовно того, чи планує Уряд України ініціювати внесення змін до законів України для запобігання дискримінації на основі реєстрації місця проживання, зокрема, щодо реалізації політичних прав ВПО та інших мобільних усередині країни громадян.

Ще одне із запитань стосувалося вдосконалення Виборчого кодексу України, який нині готується у профільному Комітеті Верховної Ради України. Йшлося, зокрема, про забезпечення виборчих прав ВПО та інших мобільних усередині країни громадян на всіх виборах, у тому числі на місцевому рівні.

Під час обговорення питань круглого столу його учасники в ході активних дискусій намагалися визначити найбільш ефективні шляхи вирішення проблем, повʼязаних з подоланням наслідків збройної агресії на Сході України в контексті порушення громадянських та політичних прав осіб, що постраждали. У підсумку були напрацьовані запитання та пропозиції, які будуть спрямовані до відповідних органів влади. 

 Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії   

Добавить комментарий

Back to Top