Facebook ввела перевірку достовірності фото і відео

By: deputaty.info

Facebook ввела фактчекінг фотографій і відеозаписів, які публікуються в ній.

Про це йдеться в блозі соціальної мережі. Раніше Facebook займалася в основному перевіркою текстів.

«Фактчекінгом фотографій і відеозаписів тепер будуть займатися всі наші 27 партнерів в 17 країнах по всьому світу», — йдеться в повідомленні, що дозволить визначати та вживати заходів проти дезінформації швидше.

Передбачаэться, що фактчекінг фото і відео буде проводитися так само, як і при перевірці текстів. Самонавчальна модель перевіряє різні «сигнали», такі як відгуки інших користувачів, щоб знайти «потенційно помилковий контент», а за підсумками її роботи відібрані фото і відео будуть відправлятися на перевірку партнерам-фактчекерам. Також ці партнери можуть «стежити за контентом з власної ініціативи».

Багато з партнерів, підкреслює Facebook, «мають навички оцінки фотографій і відеозаписів і навчені технікам візуальної верифікації» — зворотного пошуку, аналізу метаданих зображень. «Фактчекери здатні оцінити правдивість чи неправдивість фотографії або відеозапису, поєднуючи ці навички з іншими журналістськими практиками», — повідомляє соцмережа.

Крім того, для розпізнавання помилкового контенту використовуються різні інші технології. Зокрема, метод оптичного розпізнавання символів.

Раніше Facebook відзвітував про виявлення 500 тис. фейкових акаунтів і сторінок, які з травня 2015 року по травень 2017 р займалися «поляризацією громадської думки» в США по широкому колу важливих питань, включаючи питання  контролю за продажами зброї, імміграції, прав сексуальних меншин. Соцмережа виявила ці акаунти, коли стала перевіряти можливий вплив уряду Росії на вибори президента США в 2016 р.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Back to Top