Філарет: Тисячі людей переходять з Московського до Київського патріархату

By: deputaty.info

Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет стверджує, що через негативну позицію Московського патріархату щодо армії та прихильність до Росії, тисячі віруючих переходять в УПЦ КП. Про це глава патріархату розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

За словами Філарета, наразі Московський патріархат в Україні підтримує лише близько 20% населення країни, але він інтенсивно зменшується.

«Зараз відбувається інтенсивний перехід віруючих з Московського патріархату в Київський. Через те, що Московський патріархат не підтримує нашу армію, вважає, що вони вбивці», – заявив патріарх.

Філарет розповів, що в Київському патріархаті очікують продовження переходу на їх бік храмів разом з тисячами віруючих. При цьому глава церкви зазначив, що священиків УПЦ МП перейшло дуже мало, оскільки ті бояться покарання з Москви.

Також Філарет зазначив, що після отримання Томосу українська церква стане не менша за РПЦ, а за кількістю парафій вона буде найбільшою в православ’ї.

Глава церкви пов’язує це з активністю віруючих українців, яка більше, ніж в Росії. Філарет нагадав, що на Великдень в українські храми прийшли 12 млн чоловік, а в Росії всього 8 млн.

Нагадаємо, раніше Філарет повідомив, що після Томосу чекатиме на добровільні перехід Києво-Печерської та Почаївської лавр у єдину помісну церкву.

Добавить комментарий

Back to Top