Готовий віддавати території. Путін задумав неприємний обмін для України

By: deputaty.info

Про те, як Росія втратить частину своїх земель

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе публічно пообіцяв зробити все можливе, щоб покласти край проблемі спірних Курильських островів. У Росії на це відреагували проектом закону, який забороняє віддавати Японії острови Курильської гряди. Більшість російських ЗМІ написали, чому Японія не отримає назад свої колишні території, але близькі до російської влади джерела говорять про те, що верхівка Кремля готова віддати Курили. Російський політолог Дмитро Орєшкін упевнений, що рано чи пізно Росії таки доведеться повернути Курили Японії. І в обмін на це вона може зажадати визнання анексії Криму.

10 вересня на Держраді в Приморському краї Путін сказав, що цей регіон за 2017 рік втратив 17 тисяч осіб. Тобто виїхало на 17 тисяч більше, ніж приїхало. І це дані не одного року — народ звідти їде систематично. Причому саме ті люди, у яких є гроші.

При цьому зрозуміло, що навіть в термінах Володимира Путіна далекосхідна територія має дуже високу ціну — військову. Там Тихий океан, Китай, Японія, Сполучені Штати через Берингову протоку. Далекий Схід треба обов’язково утримувати під контролем, тримати там населення, військових, техніку, інфраструктуру, щоб мати можливість підтягнути війська. Це предмет невдаваної турботи Кремля. І все одно ця територія провальна, бо не вистачає грошей, щоб туди вкладати.

Зрозуміло, що Кремль дуже переживає з приводу Китаю, який різко посилює геополітичну впливовість. Японія у військовому відношенні не так страхітлива, як Китай, зате у неї багато грошей. І було б дуже добре, якби вона інвестувала в Далекий Схід свої капітали. Для цього є одна перешкода: Японія вважає, що чотири острови Курильської гряди у неї відняли незаконно. Ці острови були японськими завжди: там мешкали японські люди, там були японські землі. І це дуже болісно сприймається в Японії.

Відповідно, якщо віддати ці чотири острови, можна буде отримувати японське фінансування на розвиток територій. Виходить зрозумілий конфлікт: з одного боку, радянське населення, виховане в традиції «ворогу не віддамо ні п’яді», а з іншого, інтереси регіонального розвитку, причому хворобливі, тому що Далекий Схід досить швидко опускається в чорну яму. І як її рятувати?

Те, що відбувається, передбачуване. Рано чи пізно Курильські острови доведеться віддати, тому що грошей для розвитку Далекого Сходу немає і не буде. А вони потрібні не для розвитку, а щоб регіон принаймні не деградував.

Крим забрали, і народ в захваті, але ж туди треба вкладати — і вкладають — щороку приблизно 100 млрд рублів, які вилучаються з інших статей бюджету, з інших регіонів. Зокрема, з того ж Далекого Сходу. Коли почали будувати Кримський міст, перестали будувати міст через річку Лена, що різко позначилося на гальмуванні якості територіальної освоєності Якутії.

Добавить комментарий

Back to Top