Кіпрський суд постановив заморозити активи Ахметова на $ 820 млн

By: deputaty.info

Рішення пов’язане з перепродажем «Укртелекому» в 2013 році.

Окружний суд Нікосії ще 27 грудня ухвалив заморозити

Суд забрав у компанії Ахметова пакет акцій «Укртелекому» і повернув до держвласності
активи бізнесмена Ріната Ахметова на суму 820 млн доларів у справі «Укртелекому».

Про це пише Financial Times.

Замороження активів сталася за позовом компанії Raga Establishment, яка належить колишньому голові правління «Родовід Банку» Денису Горбуненко. Raga продала «Укртелеком» Ахметову в 2013 році за 860 млн доларів, але бізнесмен нібито вніс тільки 100 млн доларів авансу і припинив платежі.

У Ахметова є час до 8 січня на подачу апеляції.

Під заморозку активів може потрапити в тому числі найдорожча квартира в Гайд-парку в Лондоні, яку Ахметов придбав в 2011 році.

Нагадаємо, що держава продала 92,79% акцій «Укртелекому» в 2011 році за 10,6 млрд грн. Його офіційним покупцем виступила компанія «ЕСУ», дочірня фірма австрійського фонду EPIC. Два роки по тому він перепродав телеком-оператора Ринату Ахметову.

Колишня назва Raga Establishment Ltd — Epic Telecom Invest Ltd. Ця кіпрська компанія виступила від імені австрійського фонду EPIC офіційним власником «ЕСУ» на момент приватизації «Укртелекому».

Горбуненко придбав Raga Establishment в 2013 році.

Фонд державного майна недавно оголосив операцію з продажу «Укртелекому» недійсною, і вимагає повернути корпорацію державі. Сторони конфлікту ведуть судові розгляди. Позови по «Укртелекому» розглядають в Україні та Лондоні. 
Добавить комментарий

Back to Top