Концепції народовладдя, яку обіцяв Зеленський, немає, – експерт оцінив законопроєкт

By: deputaty.info

Проєкт закону щодо законодавчої ініціативи народу України наразі є незрозумілим. Адже немає ані концепції народовладдя, яку обіцяв Президент України Володимир Зеленський, ані закону про референдум, у якому був би такий пункт.

Про це в коментарі 24 каналу розповів політичний експерт Кость Бондаренко.

Читайте також: Що потрібно врахувати в проєкті про народовладдя: версія експерта

«Право законодавчої ініціативи народу: можна було б зрозуміти, що вони хочуть, з огляду на те, якби була якась концепція народовладдя, яку обіцяв Зеленський. Її немає. Можна було б розуміти, якби був законопроект про референдум, у якому було б написано частково це питання. Його немає. Можливо, були б якісь зміни, які б визначали якийсь інший якісний підхід до розуміння петицій і тому подібного. Цього теж немає. Тому все це можна тільки додумувати», – сказав експерт.

Бондаренко додав, що в нього виникає питання, пов’язане з тим, що народні обранці «вносять законодавчі ініціативи і додають туди народ. Але водночас вони на рівні закону міняють право законодавчої ініціативи одного народного депутата і передбачають можливість лише внесення законопроекту кількістю депутатів, що є не меншою, ніж кількість найменшої фракції».

«Це позитивне нововведення, але це треба робити не в законі, а в Конституції. Якби це можна було зробити в законі, це б зробили вже давно», – резюмував політичний експерт.

Читайте також: Бардак треба очолити: експерт прокоментував можливе розширення повноважень президента

3 вересні Верховна Рада внесла до порядку денного сесії проєкт закону авторства президента Володимира Зеленського щодо законодавчої ініціативи народу України. Документ передбачає, що український народ зможе подавати власні законопроєкти до парламенту.

Добавить комментарий

Back to Top