Проект не можна повернути назад, – наступниця Меркель про будівництво «Північного потоку-2»

By: deputaty.info

Голова Християнсько-демократичного Союзу (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауер, яка змінила на посаді Ангелу Меркель, висловила підтримку будівництву газопроводу «Північний потік-2» та невдоволення можливою реакцією США у вигляді санкцій.

Крамп-Карренбауер заявила, що Німеччина та Росія завжди підтримували економічні відносини, навіть на піку Холодної війни. І, мовляв, нині «Північний потік-2» входить у сферу інтересів обох країн, пише DW.

Читайте також: Санкції Заходу проти Росії через Азов будуть символічними, – дипломат

«Північний потік-2″ для мене, як і для інших, звичайно, не той проект, що я підтримую всім серцем. Однак основоположні рішення вже прийнято, проект не можна повернути назад», – прокоментувала очільниця ХДС.

Також вона вважає недоречними погрози Сполучених Штатів щодо санкцій через будівництво потоку.

Погрози санкціями – не найкращий спосіб спілкування між друзями і партнерами. США переслідують власні економічні інтереси, що цілком законно,
– додала Крамп-Карренбауер.

Представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії у Страсбурзі погодили проект поправок до газової директиви ЄС. Відповідно до них, усі рішення щодо «Північного потоку-2» буде приймати Берлін, це не стосується лише тієї частини, що пролягає у територіальних водах Німеччини. Метою поправок є вдосконалення існуючої газової директиви. Вони мають забезпечити застосування принципу енергетичного законодавства до всіх газопроводів до та з третіх країн. 

Цей принцип передбачає:

  1. Доступ третіх сторін;
  2. Регулювання тарифів;
  3. Розділення власності;
  4. Прозорість.

Газовій директиві ЄС буде підпорядковуватися лише та частина «Північного потоку-2», яка пролягатиме у територіальних водах Німеччини. Частини газопроводу за межами вод Німеччини підпорядковуватимуться правилам міждержавної угоди, укладеної Берліном і Москвою. Теоретично ж весь газопровід мав підпорядковуватися правилам ЄС, однак держави-члени були змушені погодитися на французько-німецьку поправку.

Що таке «Північний потік-2» та чим він загрожує Україні?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу «Північний потік-2». Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, Словаччина, США та Данія. Поява цього газопроводу збільшить залежність ЄС від російського «Газпрому», який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску «Північного потоку-2» втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.

Добавить комментарий

Back to Top