Програми розслідувань «Схеми» і «Наші гроші» можуть прибрати з ефіру UA:Перший

By: deputaty.info

У четвер, 20 грудня, відбудеться засідання Наглядової ради Суспільного мовника (ПАТ «НСТУ»), на якому деякі члени ради можуть порушити питання щодо подальшого виходу в ефір програм антикорупційних розслідувань стороннього виробництва.

Про це йдеться у заяві журналістів-розслідувачів, яку опублікувала у Facebook одна з них Наталія Седлецька.

Згідно із заявою, незалежна програма розслідувань «Схеми», проект «Радіо Свобода», що фінансується з бюджету США – виходить на телеканалі UA:Перший уже 4 роки, і мільйони українців побачили розслідування, які викривають корупцію в найвищих ешелонах влади.

«Раніше ми вже отримували інформацію, що в Адміністрації президента України існує невдоволення тим, що в ефірі Суспільного, яке фінансується з державного бюджету, виходить програма розслідувань «Схеми». Паралельно, публічній гострій критиці з боку окремих членів наглядової ради НСТУ піддавались саме ті наші матеріали, які безпосередньо стосувались Петра Порошенка«, –наголошують розслідувачі.

Вони додають, що в період передвиборчої кампанії влада найменше зацікавлена у трансляції та широкому розповсюдженні таких критичних програм.

«Зараз нам стало відомо про те, що окремі представники наглядової ради Суспільного шукають можливість спробувати прибрати нас з ефіру. На голосування наглядової ради готується проект рішення про те, що «на період виборів всі соціально-політичні програми НСТУ мають бути власного виробництва». Бачимо у порядку денному завтрашнього засідання п’ятий пункт такий: «Про особливості суспільно-політичного мовлення у виборчий період», – сказано в заяві.

Журналісти звернулися за офіційною позицією до голови наглядової ради НСТУ Тетяни Лебедєвої, і вона підтвердила їм, що є низка членів наглядової ради, які вважають що «на аутсорсі» можуть бути будь-які програми, «крім новин і суспільно-політичних програм», а саме до них належать проекти антикорупційних розслідувань.

За словами журналістів, Лебедєва сказала, що їй не відомо про ініціативу відмовитись від сторонніх проектів саме на час найближчих виборів, але не заперечила, що таке питання може з’явитись під час самого засідання.

«Ми, редакція програми «Схеми», не вбачаємо можливим впливати на членів наглядової ради. Але ми вважаємо своїм обов’язком інформувати суспільство, в інтересах якого ми працюємо, що з ефіру суспільного мовника вже найближчим часом може зникнути програма антикорупційних розслідувань «Схеми», а з нею і програма розслідувань «Наші гроші з Денисом Бігусом» – проект наших колег, який також виходить на UA:Першому, маючи стороннє фінансування, а отже також може потрапити під це завуальоване формулювання», – додали представники ЗМІ.

Нагадаємо, раніше Національна спілка журналістів України закликала бойкотувати проект закону №9306 про кримінальну відповідальність за наклеп.

Добавить комментарий

Back to Top