Суд не дозволяв знесення містечка під Радою, а лише огляд, — документ

By: deputaty.info

Знесення наметового містечка біля Верховної Ради і затримання протестувальників 3 березня — незаконні. Згідно з рішенням суду, яким мала керуватися поліція, було дозволено лише огляд.

Текст відповідного рішення суду оприлюднив у блозі на «Українській правді» депутат від «БПП» Мустафа Найєм, передає Громадське.

 

 

Згідно з документом, суддя Печерського райсуду Олег Білоцерковець дав слідчим дозвіл на огляд приміщення та іншого майна в наметовому містечку з метою знайти причетних до нападу на поліцейських двома днями раніше, а також предметів, якими це було скоєно.

Таким чином, затримання людей не мало під собою юридичного обґрунтування.

Нагадаємо, 3 березня після затримань під час сутичок біля наметового містечка під Верховною Радою у двох відділках поліції перебували понад 100 протестувальників.

Тоді під Радою постраждали 20 людей. За даними поліції, постраждали 13 мітингувальників та 7 співробітників поліції.

Також серед постраждалих — журналіст «Радіо Свобода» Сергій Нужненко. Щодо нього правоохоронець застосував газовий балончик. Лікарі діагностували йому хімічний опік.

Попри наявність жилета із написом «преса» журналіста Громадського Богдана Кутєпова штовхнув представник поліції. Журналіст Insider Владислав Красинський стверджує, що проти нього поліцейські також застосували силу.

Ряд правозахисних органіхацій та представник омбудсмена заявили, що під час знесення наметів під Верховною Радою правоохоронці грубо порушили права людини.

«Аргумент»

Добавить комментарий

Back to Top