У Петренка поскаржилися на переповнені СІЗО та брак фінансування

By: deputaty.info

Слідчі ізолятори в Україні заповнені на 95% і майже всі не відповідають нормам, які є в Європі.

Про це розповів заступник міністра юстиції Вадим Чернишов Радіо Свобода.

За його словами, візуально умови в СІЗО практично не змінилися – чиновники з 2016 року працювали більше над структурними змінами.

«Майже всі слідчі ізолятори в Україні не відповідають нормам, які є в Європі. СІЗО заповнені на 95%, це майже вже під краї», – розповів заступник міністра.

Він також додав, що на пенітенціарну систему в 2018 році було витрачено 6,8 млрд гривень.

Втім, за даними Чернишова, фінансування наразі недостатньо. На багато речей виділялося 50-51% від потреб, на оплату комунально-побутових послуг – 64%, зазначив чиновник.

«У нас слідчі ізолятори – це навіть не радянський спадок, у нас старе приміщення слідчого ізолятора – це Львівське СІЗО – будівля 1614 року», – розповів Чернишов.

Чиновник підкреслив, що у рамках реформи пенітенціарної системи з 2016 року були змінені 70 нормативно-правових актів.

«Майже 70 нормативно-правових актів були змінені, розроблені, подано і зареєстровано законопроект про пенітенціарну систему і дисциплінарний статут, розроблений законопроект щодо визнання статусу тих осіб, які перебували в місцях позбавлення волі на непідконтрольній території. Щоправда, законопроект про пенітенціарну систему вже півроку не виноситься до зали парламенту для голосування», – зауважив Чернишов.

НагадаємоМіністерство юстиції пропонує надягати електронні браслети стеження на гвалтівників і педофілів. 

Добавить комментарий

Back to Top