У «Волі народу» пропонують скасувати для чиновників повідомлення про зміни в майновому стані

By: deputaty.info

Народний депутат Верховної Ради Сергій Шахов (група «Воля народу») пропонує парламенту скасувати обов’язок суб’єктів декларування повідомляти Національному агентству із запобігання корупції (НАЗК) про істотну зміну в майновому стані.

Про це йдеться в законопроекті №9008, зареєстрованому в Раді 30 липня та направленому 31 липня на розгляд Комітету.

Так, відповідні зміни пропонується внести до закону «Про запобігання корупції».

Зокрема, пропонується вилучити норму про те, що в разі отримання доходу або придбання майна на суму понад 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня (наразі – 88,1 тис. гривень), суб’єкт декларування зобов’язаний в 10-денний термін письмово повідомити про це НАЗК.

Також Шахов пропонує скасувати адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання повідомлення про істотну зміну в майновому стані.

На думку автора законопроекту, додаткові заходи щодо здійснення фінансового контролю є проявом надмірної бюрократизації процедур у сфері протидії корупції.

Як повідомлялося раніше, половина адміністративних справ про корупцію в Україні закриваються, чверть – повертається з судів до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), і лише 24% справ закінчуються стягненнями

Добавить комментарий

Back to Top