Україна лідирує в Європі за кількістю довічно ув’язнених на душу населення

By: deputaty.info

Експерт Консультативної місії ЄС, доктор публічного права Вадим Човган пояснив, чому Україна опинилася на першому місці серед 50 європейських країн за кількістю довічно ув’язнених людей, які не мають перспективи звільнення. У країні таких налічується 1541 особа.

Про це повідомляє Громадське радіо.

«Вважається, що довічники — це серійні вбивці, але багато довічників зовсім не серійні. Інше питання в тому, що є люди, які стверджують: є сумнів у справедливості засудження цих людей і в їхній провині. Правозахисники кажуть, що є багато невинних.

У нас понад 300 засуджених довічників за вбивство однієї людини. Будь-яке вбивство страшне, але потрібно враховувати, що в Україні на сьогоднішній день близько 7 тисяч вбивць тримаються в установах виконання покарань. З них 5,5 виходять на волю, вони відбувають покарання протягом максимум 15 років.

За всю історію України було помилувано тільки 3 довічники.  Україна за кількістю довічників на душу населення також на першому місці серед 50 країн, хоча в таких країнах, як Сполучене Королівство, Туреччина, Німеччина, Росія, Італія, більша кількість довічників, ніж у нас. Але там є перспектива звільнення, у нас цієї перспективи немає.

Перспектива звільнення не означає, що всіх звільнять, що всіх треба звільняти. Це означає, що у людини має бути надія. Якщо видно, що вона більше не становить небезпеки для суспільства, її можна звільняти раніше.

Багато хто думає, що вийдуть довічники і почнуть вбивати, але є низка емпіричних досліджень, тобто досліджень зі статистикою рецидиву цих людей. Виявляється, що серед них одиниці з тисячі вчиняють нові вбивства. Це орієнтовно піввідсотка, які вчиняють злочин, ще менше вчиняють насильницький злочин», — розповів Вадим Човган.

На фото: Любов Кушинська стала першою жінкою в Україні, засудженою до довічного позбавлення волі, яку помилував президент. Засуджена була по сфабрикованій міліцією справі

«Аргумент»

Добавить комментарий

Back to Top