Верховний суд дозволив реєстрацію Кузьміна у народні депутати

By: deputaty.info

16 липня у Києві Верховний суд визнав протиправною постанову ЦВК  про скасування реєстрації у народні депутати колишнього заступника генерального прокурора Рената Кузьміна часів президентства Віктора Януковича.

Про такі зміни повідомляє сам Ренат Кузьмін на своїй сторінці на Facebook і додає скан-копії постанови від 15 липня.

Кузьміна було включено у список партії «Опозиційна платформа — За життя« під номером 35. 5 липня ЦВК скасувала реєстрацію його кандидатури у народні депутати

У червні 2016 року тодішній заступник генпрокурора Євген Єнін заявляв, що Кузьмін перебуває за кордоном. Генпрокуратура підозрювала екс-заступника прокурора в низці кримінальних злочинів, зокрема за статтями: легалізація доходів, отриманих незаконним шляхом, зловживання владою та службове підроблення. 

«Служба безпеки України за дорученням слідчого Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України від 18 листопада 2016 року здійснює розшук підозрюваного Кузьміна на території України з 20 червня 2014 року. Його перебування в нашій державі не встановлено. Крім того, в рамках відповідного кримінального провадження розшук Кузьміна здійснюється Національною поліцією з 20 червня 2014 року. Місце його перебування також не встановлено. Таким чином, з урахуванням зазначеного вище вважаємо, що Кузьмін з 2014 року на території України не перебував, офіційні пункти пропуску державного кордону України не перетинав«,  йдеться в листі СБУ до ЦВК від 4 липня.

ЦВК постановила, що кандидат не дотримався вимог закону «Про вибори народних депутатів України« щодо проживання в Україні упродовж останніх п`яти років на день проведення позачергових виборів народних депутатів 21 липня 2019 і відмінила його реєстрацію у народні депутати.

Від 15 липня Верховний суд ухвалив постанову, яка скасовує відмову в реєстрації Кузьміна кандидатом у народні депутати.

У поданому документі зазначено, що статтею 54 Закону України «Про вибори народних депутатів України» не передбачено подання кандидатами в народні депутати доказів про перебування в межах держави протягом останніх 5 років.

Нагадаємо, прокурору часів Януковича Кузьміну повідомили про підозру у привласненні землі в «Пуща-Водиці».

Добавить комментарий

Back to Top