Воєнний стан в Україні: як зміниться робота медичних установ

By: deputaty.info

У період дії воєнного стану в Україні не будуть змінювати правила доступу та отримання медичної допомоги для цивільних осіб.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні міністерства охорони здоров’я України.

Перше, на що звертають увагу у відомстві це те, що доступ цивільного населення до медичних установ і правила отримання медичної допомоги залишать без змін.

ВОЄННИЙ СТАН В УКРАЇНІ ВВЕДЕНО: ЩО ЦЕ ОЗНАЧАЄ

Стосовно військових, то міністерство охорони здоров’я спільно з міністерством оборони прийняли наказ – захисники українських кордонів і національної безпеки при необхідності повинні вчасно отримувати допомогу, зокрема  – в умовах воєнного стану.

Тут можна ознайомитися з переліком медустанов, де повинні надавати вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу захисникам. У список потрапили міські, районні, обласні лікарні, госпіталі, диспансери, а також інститути різного профілю Національної академії медичних наук.

При цьому ці установи, як і раніше надаватимуть медичну допомогу жителям області.

Так що зміниться

Буде створено резерв профільних ліжок для прийому військових, запаси ліків, донорської крові та її препаратів. Кожна установа охорони здоров’я може прийняти щонайменше 10-15 військових.

“При необхідності заклади охорони здоров’я будуть посилені фахівцями необхідної кваліфікації. В регіонах можуть створюватися робочі групи, які, зокрема,  допомагатимуть організовувати процес своєчасної госпіталізації та виписки військових і правоохоронців”, – додала у себе в Facebook виконуюча обов’язки голови міністерства Уляна Супрун.

Нагадаємо, народні депутати  проголосували за введення воєнного стану у деяких областях України, а саме в областях, які межують з Росією та Придністров’єм. Воєнний стан вводиться з 9 ранку 28 листопада і триватиме 30 днів, тобто до 27 грудня 2018 року. Таким чином, воєнний стан діятиме на території таких областей: Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька і акваторія Чорного та Азовського морей. Згідно з прийнятою постановою вибори глави держави призначені на неділю, 31 березня 2019 року.

Малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» були вражені вогнем противника 25 листопада. Кораблі втратили хід. Рейдовий буксир «Яни Капу» також примусили до зупинки. У підсумку всі три кораблі захопили російські спецназівці. Зараз захоплені кораблі пришвартовані на Генмолі в Керчі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Back to Top