Як Порошенко з Епіфанієм до Вінниці Томос привезли (фоторепортаж)

By: deputaty.info

13 січня, Президент України разом з Прем’єр-міністром та очільником нової Православної церкви України Епіфанієм приїхали до Вінниці, аби продемонструвати вірянам Томос про автокефалію

Люди в Спасо-Преображенському кафедральному соборі почали збиратися ще з самого ранку під час вранішньої служби. А ще з попереднього дня на площі Шевченка почали монтувати сцену для виступу столичних гостей.

Президент Петро Порошенко разом з головою уряду Володимиром Гройсманом, мером Вінниці Сергієм Моргуновим та головою ОДА Валерієм Коровієм, а також в супроводі владики Епіфанія прибули до храму о 10:00. Через вузький людський коридор, інколи зупиняючись для селфі з вірянами, вони зайшли в собор, який вже був вщерть заповнений людьми.

Тут же біля алтаря на тринозі встановили і сам Томос. 

Для тих, хто не зміг потрапити всередину церкви, на площі Шевченка також встановили два екрани, аби віряни наживо могли спостерігати за службою, також тривала трансляція наживо на 5-му каналі, місцевій «Віті» та в численних стрімах журналістів та президентської прес-служби.

Поки в стінах храму тривала служба, багато присутніх на площі – яких тут зібралося близько тисячі – намагалися зігратися. Для цього неподалік встановили кілька наметів, де наливали гарячий чай. 

Прикметно, що рух центральною вулицею частково обмежували на кілька хвилин лише під час прибуття та відбуття президентського кортежу. Рамкових металодетекторів, як це часто буває під час візитів перших осіб, на підходах до храму не встановлювали, однак вибірково перевіряли людей, які підходили до собору з наплечниками чи великими сумками. Загалом же вздовж Соборної, біля церкви та навколишніх вулицях була велика кількість поліції, нацгвардійців та представників спецслужб у цивільному.

Тим часом вже після завершення служби ще перебуваючи в храмі слово взяв владика Епіфаній, який привітав усіх з Різдвом та зазначив, що «жодна нація в світі не вміє так по особливому відзначати Різдво, як це роблять українці: з колядками та щедрівками», а також вкотре подякував Вселенському патріарху Варфоломію за надання Україні Томосу.

Добавить комментарий

Back to Top