Євросоюз почав підготовку до Brexit без угоди

By: deputaty.info

«Передбачено 14 заходів, що необхідні для обмеження шкоди, яку може спричинити реалізація сценарію «без угоди», — наголошується у заяві Єврокомісії

Європейська комісія розробила і представила 19 грудня план заходів на випадок виходу Великої Британії з Європейського Союзу (Brexit) без угоди. Про це повідомляє DW.

«Передбачено 14 заходів, що необхідні для обмеження шкоди, яку може спричинити реалізація сценарію «без угоди», — наголошується у заяві Єврокомісії.

Передусім мова йде про торгівлю, транспортне сполучення та фінансову сферу. У випадку Brexit «без угоди» затверджений раніше перехідний період до 2020 року скасовується, що може спричинити проблеми для понад трьох мільйонів громадян ЄС, які мешкають у Великій Британії, а також для мільйона британців у Євросоюзі.

Єврокомісія виступає за те, щоб держави-члени ЄС погодили надання статусу підданим Великої Британії для узгодження соціальних виплат та медичного страхування. Відповідних кроків Брюссель очікує і від Лондона.

Для збереження безперебійного авіасполучення після 29 березня 2019 року Брюссель гарантуватиме здійснення перельотів, якщо Велика Британія забезпечить прийняття літаків європейських авіакомпаній.

На випадок запровадження Євросоюзом мит після Brexit щодо Великої Британії, що передбачається правилами Світової організації торгівлі, ЄК закликає митні органи країн-членів уже зараз логістично готуватись до їх стягнення.

Добавить комментарий

Back to Top