За останні 55 років у світі розтануло 9 трильйонів тонн льоду

By: deputaty.info

Міжнародна група вчених підрахувала, скільки льодовиків перетворилися в воду в період з 1961-го по 2016-й. У дослідженні використовували дані супутникових зображень і прямі спостереження льодовиків на поверхні Землі.

Про це повідомляє Новое Время з посиланням на Mashable.

В середньому, кожен рік на Землі розтає приблизно 335 млрд тонн льоду.

Згідно з новим дослідженням міжнародної групи вчених, яке очолили представники Цюріхського університету в Швейцарії, в період з 1961 по 2016 роки, через кліматичні зміни на нашій планеті близько 9 трлн тонн льоду перетворилося на воду.

До порівняння, маса затонулого у квітні 1912-го корабля Титанік була приблизно 26 тис. тонн. Тобто, еквівалент розталому за останні 50 років льоду складають майже 350 млн. кораблів Титанік.

Європейське космічне агентство представило карту, де зображені регіони Землі, що втратили найбільше льодовиків. Виявилося, лідером по розталим льодовикам є Аляска — трохи більше 3 трлн тонн. Друге і третє місце поділили Гренландія та Південні Анди, де зникло по 1,2 трлн тонн льоду за останні півстоліття.

Арктика стала найбільш нагріваючимся регіоном планети, де льодовики тануть в три рази швидше, ніж у будь-якій іншій місцевості на Землі.

Вчені також дійшли висновку, що у піднятті рівня світового океану на 22 сантиметри за останні 100 років винні не лише розтоплені льодовики, а й сам факт нагрівання атмосфери. Річ у тім, що океани поглинають частину надлишкового тепла, викликаного парниковим ефектом, і розширюються самостійно.

У найгіршому сценарії, вже до 2100 року рівень світового океану підніметься на два метри.

Добавить комментарий

Back to Top