Близько 90% »суддів Майдану» досі на своїх посадах

By: deputaty.info

Вища рада правосуддя (ВРП) розглянула заяви стосовно 351 судді, які ухвалювали незаконні рішення щодо активістів Євромайдану.

Про це повідомив член Громадської ради доброчесності при Вищій кваліфікаційній комісії суддів адвокат Роман Маселко у своєму блозі на «Українській правді».

Так, за результатами розгляду скарг рада внесла подання про звільнення 64 суддів. Із них 31 суддю звільнили в 2016 році, 3 суддів – у 2017-му. Подання на звільнення 1 судді ВРП скасувала. Щодо 29 суддів ще досі очікується фінальне рішення.

Маселко зауважує, що 29 із 31 звільненого у 2016 році судді оскаржили своє звільнення у Вищому адмінісуді України. ВАСУ задовольняв практично всі позови, але Верховний суд скасував ці його рішення. Хоча щодо більшості досі немає остаточних рішень.

Таким чином, на сьогодні фактично звільнено лише 34 судді, що складає 10% від усіх суддів, які судили євромайданівців. Якщо ж урахувати і подання про звільнення, то, за словами адвоката, – це 63 судді, що становить 18% від усіх суддів Майдану.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to Top