«Укрзалізниця» закуповує в Росії запчастини у 5 разів дорожче за ринкову ціну – ЗМІ

By: deputaty.info

ПАТ «Укрзалізниця» переплачує мільйони на закупівлях російських запчастин, деякі із постачальників мають сумнівну реєстрацію та проживають на території ОРДО.

Про це пише Залізниця без корупції.

Одним із багаторічних постачальників є ТОВ «НТП «Трансінвест». За 5 років існування товариства «Укрзалізниця» уклала з ним договорів на понад 450 млн гривень.

Зокрема, для українських залізничників «Трансінвест» у вересні 2018 року постачало з Росії запчастини для локомотивних швидкостемірів 3СЛ2М на 25,5 млн гривень, що вище за ринкову ціну в Росії: 38 тис. рублів (17 тис. гривень) на противагу ціни закупівлі – 86 тис. гривень із податками.

При цьому сам швидкостемір втілює технології середини минулого століття.

Пізніше компанія збільшила обсяг замовлення до 30 млн гривень. З них УЗ переплатила більше 2/3 вартості.

Саме товариство-постачальника зареєстрували всередині 2014 року. В розпал активної фази бойових дій на сході, мешканець вже окупованого Криму Максим Ковальчук реєструє в Києві компанію, яка стане головним імпортером залізничної техніки з Росії і не тільки.

Знайти компанію за місцем реєстрації, на жаль, не вдалося, адже в документах вказаний тільки номер будинку – вул. Пріорська, 21. Це 4-поверхова адміністративна споруда. Жодної інформації про “Трансінвест” журналістам знайти за місцем реєстрації не вдалося.

Швидше за все, не вдасться й притягти до відповідальності і власника та директора компанії, адже він проживає на неконтрольованій території, пише видання.

«Транінвест» продовжує працювати, незважаючи на низку кримінальних справ у ГПУ, НАБУ і Донецькій поліції.

Крім швидкостемірів підприємство постачає для «Укрзалізниці» російські запчастини до дизелів тепловозів із Коломни РФ.

Згідно укладеного договору ціна однієї форсунки дизеля Д-49 становить 10,8 тис. гривень. з ПДВ. В Україні такі форсунки продають по 1800 гривень., а в Росії вони коштують ще дешевше – 2200 рублів за штуку.

На цьому контракті «Укрзалізниця» знову переплатила більш як в 5 разів. З такою ж самою накруткою ціни УЗ закуповувала у «Трансінвесту» й контактори для локомотивів. Тож можна говорити, що 5-ти разове завищення ціна на запчастинах локомотивів – це вже встановлена «маржа» від учасників цієї схеми, йдеться у публікації.

Водночас тендери на закупівлю запчастин без жодної конкуренції виграють й інші фірми із сумнівною репутацією.

У середині 2018 року через непрозорі тендерні вимоги УЗ укладає угоду із двома постачальниками ТОВ «Техелектропром» і ТОВ «Інтеркабель Київ», що пропонували дроти від АО «Росскат» з міста Нєфтєгорск, РФ.

Укрзалізниця заплатила за мідний провід НлОл 0,04Ф-100 по 417 гривень/кг з ПДВ. При цьому в Росії цей же дріт продавали по 135 гривень/кг.

У виданні підкреслюють, що УЗ могла би закупити й український аналог такого дроту – МФ-100 і вдвічі дешевше, але не захотіла. У компанії вибір російського виробника пояснили «кращими характеристиками стійкості до зношення».

ТОВ «Техелетропром», ТОВ «Еней» та ТОВ «Інтеркабель Київ», що ставали переможцями тендерів залізниці у загальному отримали від українців понад 950 млн гривень за кабелі.

У НАБУ пізніше з’ясували, що УЗ переплатила за цими контрактами щонайменше 225 млн гривень.

Іще одним посередником у постачанні російських електромагнітних реле для приладів безпеки колій є ТОВ «Смарт Ексім», яке записане на мешканця окупованого Донецька Євгена Ущеку.

Вартість за реле виробництва 50-річної давності сягає 80 тис. гривень за одиницю. Натомість на російському ринку ціни на цю продукцію утричі нижчі: 25,3 тис. гривень – для УЗ, 8,8 тис. гривень – у Росії.

Також Укрзалізниця впродовж останніх років купувала російські генератори, російські реле з потрійною переплатою, російські редуктори і багато іншого. Всі ці закупівлі відбувалися за ідентичним сценарієм – жодної конкуренції та захмарні ціни.

За даними аналітичної системи YouControl тільки в 2017 році в Україну імпортували з Росії обладнання і запчастини для залізниці на 82 млн. доларів, або близько 2 мільярди гривень.

Попри те, що Укрзалізниця неодноразово запевняла, що буде відмовлятись від російських запчастин, насправді далі обіцянок справа так і не зрушує. Бо посередництво від східного сусіда приносить сотні мільйонів певним компаніям.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to Top